Chlazení tepelným čerpadlem

Chladenie tepelnym cerpadlom

Tepelné čerpadlo zajišťuje příjemnou teplotu i v létě

Léto je pro většinu z nás nejoblíbenějším ročním obdobím, se kterým přicházejí vysoká vedra. S klimatickými změnami se předpokládá, že teploty v nadcházejících desetiletích porostou. Příjemná pokojová teplota je důležitá pro maximální soustředění, koníčky a klidný spánek. Udržování příjemné teploty v domácnosti během horkých letních měsíců proto ocení celá rodina.

Tepelné čerpadlo ATTACK, jako jeden z možných zdrojů vytápění, efektivně využívá svůj plný potenciál v letních mplný potenciál i v letních měsících. Chladí interiér na příjemnou teplotu pomocí fancoil jednotek, do kterých proudí chladná voda z tepelného čerpadla.

Jak funguje chlazení tepelným čerpadlem?

Tepelná čerpadla ATTACK Inverter R32 vzduch-voda zajišťují
požadovanou teplotu 365 dní v roce. Proces chlazení začíná správným zapojením chlavným zapojením chladícího systému v domě. Servisní technik musí v tomto případěservisní technik k tepelnému čerpadlu fancoil jednotky. Tepelné čerpadlo ochlazuje vodu v systému ústředního vytápění, kterou fancoil jednotka chladí chladným vzduchem prostory rodinného domu na příjemnou teplotu. Ve správně navrženém chladicím systému součet výkonu fancoil jednotek nepřekračuje chladicí výkon tepelného čerpadla.

Tepelne_cerpadlo_produkty
chladenie tepelnym cerpadlom

Jednotky fancoil ATTACK FCU

Fancoil jednotky jsou rozděleny na nástěnné jednotky, které jsou instalovány na svislé stěně, a kazetové jednotky, které jsou instalovány ve stropních podhledech, přičemž je viditelný pouze panel s lamelami.
Kazetová fancoil jednotka je vhodná do větších prostor, kde může distribuovat vzduch ve čtyřcestném směru.

Nástenný fancoil ATTACK FCU

Nástěnná jednotka s výkonem od 1,8 do 10,8 kW

Nástěnná jednotka
Kazetový fancoil ATTACK FCU

Kazetová jednotka s výkonem od 2 do 24 kW

Kazetová jednotka

Ovládání chlazení

Tepelné čerpadlo nabízí dvě možnosti ovládání a nastavení režimu chlazení.

1. Vnitřní jednotka má pětipalcový displej s plným grafickým a intuitivním ovládáním, na kterém stačí zvolit režim chlazeníazení.
2. Oblíbená mobilní aplikace ATTACK Heating ATTACK Heating nabízí ovládání tepelného čerpadla z
jakéhokoliv místa, kde je připojený k internetuojení k internetu. Vychladit si svůj interiér můžete kdykoliv, například před příchodem domů z práce nebo dovolené. Aplikace také nabízí načasování chlazení v předem zvolených dnech a kdykoli.

Po nastavení a chlazení systému ústředního vytápění tepelným čerpadlem stačí zvolit správnou intenzitu chlazení vzduchu v závislosti na venkovním počasí pomocí regulátoru z fancoil jednotky.

Tepelne cerpadlo inverter vzduch voda chladenie

Mobilní aplikace ATTACK Heating s nastavením chlazení

Chladenie tepelnym cerpadlom displej-1

Nastavení režimu chlazení na elektronice tepelného čerpadla

Potenciál fancoil jednotek

Systém, ve kterém jsou připojeny fancoil jednotky, lze použít při i v topné sezóně na topení Potrubí, ve kterém prodí v létě studená voda, lze použít i v zimě. Ve stejném systému ústředního topení proudí v zimě teplá voda a teplý vzduch proudí z fancoil jednotky. Vytápění může současně pracovat s podlahovým vytápěním nebo radiátory.

Tepelne cerpadlo inverter vzduch voda -zapojenie-zima

Topný fancoil s jednotkami tepelného čerpadla

Věříme, že jsme Vám pomohli se zorientovat v dané problematice. Připravujeme pro Vás další článek z oblasti vytápění a výběru správného zařízení a jeho příslušenství. Nenechte si ujít další článek, přihlaste se k odběru novinek.